Gaudeamus 2022

Gimę trečiąjį tūkstantmetį.
Gimę dainuoti.
Šokti.
Džiaugtis.
Mes ateiname tęsti tradiciją.

3 šalys. 3 kalbos. 3 dienos. 3 tūkstančiai priežasčių nemiegot iki ryto!

Dabar metas mūsų vienybei.
Dabar laikas mūsų balsui.
Dabar eilė mūsų ateičiai.

Trečiojo tūkstantmečio karta jau užaugo.

#karta3000 sudrebins Vilnių chorinės muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertuose, o birželio 19 d. Kalnų parke surengs didįjį Gaudeamus koncertą!

Būti studentu – sunki našta. Ant pečių griūva „pareiga” linksmintis, ieškoti savęs, draugų rate naktimis skaičiuoti žvaigždes, atrasti nepatirtus gyvenimo malonumus – carpe diem ritmu gyventi taip, lyg rytojus niekada neateitų. Tačiau tuo pat metu iš studentų tikimasi rytojaus lyderių, kurie šiandien save atiduoda pasirinktų mokslų krimtimui. Tam, kad kažkada įgyvendintų visuomenės lūkesčius ir taptų pavyzdingais piliečiais, bendruomenės ramsčiais, pareigingais socialinės ir ekonominės šalies gerovės kūrėjais.

Paradoksalus studentiško gyvenimo dualumas buvo įamžintas nemirtinguose Gaudeamus Igitur žodžiuose. Ironiški ir nuotaikingi himno žodžiai šlovina studentams įprastą carpe diem požiūrį į gyvenimą. Tačiau De Brevitate Vitaenors ir su lengvu humoru – koduoja ir kitą idealą: tarnystę tiesai, bendruomenei, šaliai. Talpindamas šimtmečių išmintį, Gaudeamus himnas primena studentiško gyvenimo esmę – jaunatvišką pareigą patirti kuo daugiau aukštųjų gyvenimo akimirkų, tuo pačiu metu klojant pamatus gražesnio pasaulio sukūrimui.

Tačiau Gaudeamus 2022 šventės dalyviai yra neeiliniai studentai. Jie atstovauja pirmajai kartai studentų, gimusių ir užaugusių trečiajame mūsų eros tūkstantmetyje. Ir nors galbūt jiems to dar niekas nepasakė, jų karta – Karta 3000 – savo rankose laiko žmonijos likimo raktus.

Trečiasis tūkstantmetis – tai nauja daina iš jų natų, nesuteptų praeitų amžių skausmais, skriaudomis ir nusivylimais. Mūsų ateitis – jų rankose. Jų laikas atėjo.